דלג לתוכן ראשי
כניסת משתמש רשום
צור קשר 03-9298112 צ'ט פורום
תוצאות חיפוש
במסך זה מופיעים חומרי הלימוד המתאימים לקריטריון החיפוש שבחרת. אם מופיעות יותר מדי תוצאות רצוי להוסיף תנאי חיפוש. אם מופיעות פחות מדי תוצאות רצוי להפחית תנאי חיפוש.

חיפשת:
מילת מפתח: צונאמי


חזרה »

נמצאו 6 תוצאות חיפוש
מיון על פי: ללא מיון | דירוג | סוג | חומרי משרד החינוך

דירוג:מספר מדרגים: 0 בתשלום: לא
מס': 7401

תופעת הצונאמי

סרטון קצר (4 דקות) של נשיונל גיאוגרפיק על תופעת הצונאמי. הסרטון באנגלית קלה (המורה יכול לתווך) מטלה בעקבות הצפייה בסרטון: בסרטון מוזכר הצונאמי שהתרחש ב12/2004. התבונן באטלס והסבר את הסיבה למיקום הצונאמי. ערוך השוואה בין צונאמי זה לבין הצונאמי שהתרחש ביפן ב 03/2011 (מיקום, עוצמה, הרס, התמודדות ועוד)
כיתות: ח שפה: עברית
סוג פריט: מערך שיעור 50 דקות
נוצר על ידי: משרד החינוך
עודכן בתאריך: 11/02/2013
דירוג:מספר מדרגים: 0 בתשלום: לא
מס': 8736

מה מסתתר בים התיכון?

כתבה של ערוץ 2, על סריקות קרקעיות שמתבצעות בים התיכון באמצעות מצלמות שמתעדות את מה שחי שם, את מה שטבע למצולות ומה שעדיין מתחבא שם
כיתות: ח, ט שפה: עברית
סוג פריט: סרטון
נוצר על ידי: משרד החינוך
עודכן בתאריך: 06/01/2014
דירוג:מספר מדרגים: 0 בתשלום: כן
מס': 12350

שיטפונות

דמיינו את כל הרחוב שלכם מוצף! זה אולי נשמע מגניב שיש בריכה ממש מחוץ לבית, אך זה עלול להיות מסוכן מאוד. בסרטון זה של בריינפופ תום ומובי מסבירים על שיטפונות. תלמדו אילו שטחי קרקע מועדים יותר לשיטפונות, ומה האנשים החיים שם עושים כדי להגן על עצמם. תלמדו מה צף במי השיטפון שבגללו הם מרק רעיל כל כך. תגלו איך נחשולי סערה מסופות הוריקן, מגאות, מצונאמי ומרעידות אדמה יכולים ליצור חלום בלהות שכולו מים!
כיתות: א, ב, ד, ה, ו שפה: עברית
סוג פריט: סרטון, פעילות אינטראקטיבית, יישומון
נוצר על ידי: בריינפופ
עודכן בתאריך: 29/05/2015
דירוג:מספר מדרגים: 0 בתשלום: לא
מס': 14471

סאנטורין הוא 'פומפיאה של יוון', "מעריב", 1971

כתבה מעיתון מעריב, משנת 1971 הסוקרת את רצף תופעות הטבע שגרמו להיווצרות המבנה המיוחד של האי תרה (סנטוריני) כגון רעידת אדמה, הר געש וצונאמי.
כיתות: ה, ח שפה: עברית
סוג פריט: עצם למידה
נוצר על ידי: הספרייה הלאומית
עודכן בתאריך: 29/05/2015
דירוג:מספר מדרגים: 0 בתשלום: כן
מס': 2657

רעידות אדמה

הרגשתם את זה? בסרטון זה תום ומובי מספרים לכם על רעידות אדמה. תכירו את המכניקה(??) של רעידות אדמה, ומדוע לפעמים הן חלשות כל כך עד שאנחנו בקושי מרגישים בהן, ולפעמים חזקות כל כך שהן ממוטטות בניינים! תגלו שקליפת כדור הארץ לא בדיוק יציבה כפי שהיינו רוצים לחשוב, וגם איך מדענים מודדים רעידות אדמה ואפילו יכולים לצפות אותן!
כיתות: ו, ג, ד, ה שפה: עברית
סוג פריט: סרטון, פעילות אינטראקטיבית, יישומון, מערכי שיעורים
נוצר על ידי: בריינפופ
עודכן בתאריך: 28/05/2015
דירוג:מספר מדרגים: 0 בתשלום: כן
מס': 8676

אסונות טבע

ביום של סופה הכי כיף להישאר מתחת לשמיכה. אך מה קורה כשמדובר בטורנדו או בהוריקן? תום ומובי מסבירים הכול על אסונות טבע. תלמדו על ההבדל בין הוריקן לבין סופת חורף, ומהן הסכנות שבהן. תלמדו גם מהי בצורת, וכיצד נוצרים גלי צונאמי.
כיתות: ו שפה: עברית
סוג פריט: סרטון, פעילות אינטראקטיבית, יישומון
נוצר על ידי: בריינפופ
עודכן בתאריך: 29/05/2015
SELECT EduKeyWords, EduCreatedBy, EduNameOfCreator, EduCountPageLoad, EduRateNum, EduThumbnail, EduFreeUse, EduDescription, LastModifiedTime, EduLanguage, EduAuthorId,Size, Rank, Created, Path, Title, Description, Write, EduItemType, EduTopic, EduMetier, EduEduType, EduClasses, EDUOFFICEITEM, EDUCLASSIFICATION, EduID, EduRating, EduItemType FROM portal..scope() WHERE ContentType = 'חומר למידה' And EduClassification != 'למורים בלבד' And EduIsPublishApprove = 'כן' AND CONTAINS ("EduKeyWords",'" צונאמי"') ORDER BY EduCreatedByOrder
כתבו לנו קישורים שימושיים מפתח המקצועות עזרה
הפורטל הגדול > דפים > SearchResults.aspx